Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 11, 2021 in Turystyka |

Największe atrakcje na Mazurach

Największe atrakcje na Mazurach

Krótki wyjazd wypoczynkowy? A może dłuższe wakacje? Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby skorzystać z wielu atrakcji i porządnie wypocząć. W Polsce jest bowiem wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jedno z tych miejsc to Mazury, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W kolejnych akapitach znajdziesz najpiękniejsze miejsca na Mazurach, które warto odwiedzić. Zachęcamy do lektury.

Giżycko – piękna plaża i urokliwe widoki

Giżycko to niewielkie miasto, które jednak oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest plaża główna, strzeżona i odpowiednio oznaczona. W pobliżu znajdują się ścieżki, które zapewniają urokliwe widoki, idealne warunki na rodzinne spacery lub romantyczne wycieczki. Inne atrakcje Giżycka to oczywiście słynna Twierdza Boyen, most obrotowy, amfiteatr, wieża ciśnień. Zwiedzając to piękne miasto warto skorzystać także z atrakcji, jaką jest rejs statkiem po okolicznych jeziorach.

Ełk – bez tłumów

Jeśli chcesz zwiedzić Mazury, ale nie lubisz tłumów turystów, Ełk na pewno spełni Twoje oczekiwania. To niewielkie miasto jest bardzo urokliwe, oferuje bliski kontakt z przyrodą. Warto przejść się po klimatycznej promenadzie oferującej klimatyczne kawiarenki oraz małe restauracje. Jeśli chodzi o najmłodszych, park trampolin, sale zabaw oraz park linowy na pewno zaoferują im moc pozytywnych przeżyć. Jeśli Ełk, to także jezioro. Znajdziesz tutaj kilka plaż godnych odwiedzenia.

Mikołajki – moc atrakcji dla każdego

Mikołajki oferują przyjemny klimat, idealny do wypoczynku. Tego wyjątkowego miejsca nie mogło zabraknąć w naszych propozycjach. Jeśli Mikołajki, to przede wszystkim niesamowita Wioska Żeglarska. Portowe tawerny sprawią, że poczujesz prawdziwy mazurski klimat. W Mikołajkach warto wstąpić także do Aquaparku Tropikana. To moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Obiekt jest przygotowany bardzo dobrze, a więc bez problemu można spędzić tutaj nawet kilka godzin. Tężnia solankowa, jacuzzi, jaskinia solna – to właśnie sposób na pełen relaks i odpoczynek w przyjemnych okolicznościach.