Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 15, 2020 in Turystyka |

Dodatkowe atrakcje na koloniach letnich

Dodatkowe atrakcje na koloniach letnich

Zabawa, wspomnienia, przyjaźnie i aktywności

Kolonie letnie to okazja do świetnej zabawy, pięknych wspomnień i do nawiązywania wyjątkowych przyjaźni dla naszego dziecka. Warto więc z niej skorzystać, pod warunkiem jednak, że nasze dziecko jest już gotowe na samodzielny wyjazd (bez mamy i taty) i bardzo chce przeżyć tego typu przygodę. Inaczej może nastąpić awaria, a panikujące z tęsknoty dziecko trzeba będzie odbierać z drugiego końca Polski.

Zanim wybierzesz ofertę kolonii, sprawdź, czy to bezpieczny wyjazd

Gdy jednak okaże się, że nasze dziecko jest faktycznie gotowe na samodzielność wiążącą się z takim wyjazdem, upewnijmy się, że kolonie, które wspólnie wybraliśmy są rzeczywiście odpowiednie. Aby takie były, organizator musi być rzetelny i sprawdzony przez Was, podobnie jak kadra, która ma opiekować się dzieckiem.

Dobrze też poznać dokładnie program wyjazdu i realnie ocenić, czy nasze dziecko nadąży, nie zniechęci się lub nie znudzi. A może są dodatkowe atrakcje, które szczególnie spodobają się maluchowi? Jakie atrakcje mogą czekać na uczestników kolonii poza programowymi punktami?

Dodatkowe atrakcje dla uczestników kolonii letnich

To takie aktywności, które stanowią pewną odskocznię od tematyki obozu. Czyli, na przykład jeśli dziecko wybiera się na obóz sportowy, zajęcia z angielskiego lub z pieczenia ciasteczek, albo wycieczka do pobliskiego parku rozrywki będę dodatkową atrakcją.

Realizacja dodatkowych atrakcji uzależniona jest przeważnie od ilości chętnych uczestników, pogody lub kondycji dzieci. Zdarzyć się może bowiem, że program wyjazdu będzie tak naszpikowany licznymi aktywnościami, iż uczestnicy nie znajdą czasu, ani sił na kolejne propozycje.

Coś innego, nowego, wyjątkowego

Dodatkowe atrakcje na koloniach letnich to wszelkie aktywności, wycieczki, czy zajęcia, które stanowić będą uzupełnienie programu obozu. Udział w tego typu “dodatkach” pozwoli poznać podczas kolonii inne, ciekawe rzeczy niż te przewidziane zgodnie z tematyką wyjazdu.