Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2017 in Turystyka |

Poznaj Poznań! Atrakcje turystyczne w Poznaniu – wycieczki autokarowe

Poznaj Poznań! Atrakcje turystyczne w Poznaniu – wycieczki autokarowe

Hasło promujące historyczną stolicę Wielkopolski – “Poznań – miasto doznań” bez wątpienia nie mija się z rzeczywistością. Ten punkt na mapie polski zdecydowanie jest obowiązkowy dla każdego turysty z wszelkich zakątków świata, a także dla rodzimych podróżników pragnących odkrywać piękno naszego kraju.

Poznań to doskonały cel na weekendowy wypad, jak i kilkudniowe zwiedzanie; sprawdzi się zarówno jako cel rodzinnej wycieczki z małymi dziećmi, jak i grupy studentów czy pary zakochanych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Atrakcje turystyczne w Poznaniu to naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Nie brakuje tu ani malowniczych uliczek, pereł architektury, historycznych miejsc czy ciekawych muzeów, ani awangardowych kafejek, niezależnych galerii i klimatycznych, artystycznych klubokawiarni. W mieście często odbywają się przeróżne festiwale, zloty i przeglądy z rozmaitych dziedzin kultury i sztuki.
Gdy się tam znajdziemy, możemy niespiesznie odkrywać ciekawe lokalizacje na własną rękę, albo też skorzystać z ciekawego i dynamicznego rozwiązania jakim są zorganizowane wycieczki autokarowe. Jednak niezależnie od wybranej strategii zwiedzania warto zwrócić uwagę na najbardziej znane miejsca, do których należą między innymi Zamek, Stary Rynek, secesyjna dzielnica Jeżyce i jezioro Maltańskie.

Niewątpliwie, czas spędzony w tym mieście to niezapomniane przeżycie – atrakcje turystyczne w Poznaniu nie zawiodą żadnego, nawet najbardziej doświadczonego podróżnika. Przynajmniej raz w życiu trzeba skosztować atmosfery tego miejsca, jego charakterystycznych przysmaków i brzmienia lokalnej gwary!