Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 13, 2018 in Turystyka |

Szaleństwo na wodzie – Wakeboarding. Wake park: wake board

Szaleństwo na wodzie – Wakeboarding. Wake park: wake board

Ostatnimi czasy rosnącą popularnością cieszy się nowy sport wodny o nazwie wake board. Jest niejako hybrydą narciarstwa wodnego, snowboardu i surfingu. Czy zostanie następcą tak modnego w ostatnich latach windsurfingu, jeśli chodzi o uwielbiane nowoczesne sporty wodne? Być może, w każdym razie ma na to zadatki.

Podstawowym celem tej atrakcji jest utrzymanie się na powierzchni wody podczas bycia ciągniętym na desce – takie proste, a takie emocjonujące, prawda?
Wydaje się, że wakeboarding może być atrakcją dla niemal każdego, gdyż nie wymaga specjalnych umiejętności. Ponadto, jego dużą zaletą jest to, że może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych. Tak naprawdę, do uprawiania tego sportu nie potrzeba nawet jeziora ani zalewu. Dla tych amatorów rozrywki jaką jest wakeboarding, którzy chcieliby bawić się nawet zimą, istnieje takie rozwiązanie jak wake park. Dzisiaj te miejsca istnieją już w większości dużych Polskich miast. Wobec tego, każdy może spróbować swoich sił na desce, nie oddalając się zanadto z miejsca zamieszkania!

Bez wątpienia warto dać szansę takiej atrakcji. Jej szeroka dostępność i niewygórowana cena sprawia, że trudno się oprzeć, zwłaszcza jeśli lubi się szeroko pojęte sporty, a już szczególnie te wodne. Może wake board zostanie Twoim nowym hobby?