Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2021 in Turystyka |

Co warto zwiedzić w Dubaju?

Co warto zwiedzić w Dubaju?

Weekendowy wypad do Dubaju to z pewnością ciekawa alternatywa dla europejskich destynacji. Krótki czas przelotu, duża ilość połączeń oraz atrakcyjne ceny lotów sprawiają, że coraz częściej wybieramy tą arabską metropolię jako docelowe miasto krótkiego urlopu. Nic dziwnego! Dubaj to wspaniałe miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Rodzinne atrakcje w Dubaju

Dubaj to prawdziwe rozrywkowe centrum, które oferuje mnóstwo atrakcji. Znajdują się w nim liczne parki rozrywki (m.in.IMG Worlds of Adventure, Legoland, Bollywood Parks), parki wodne (np. Aquaventure, Wild Wadi, Laguna Waterpark) i akwaria (Dubai Aquarium & Underwater Zoo, Delfinarium, The Lost of Chambers Aquarium). Miłośnicy zwierząt powinni wybrać się do pawilonu Zielona Planeta, gdzie podziwiać można małpy, leniwce i ptaki, które wspólnie żyją na wyodrębnionej przestrzeni. Po zmroku możemy odwiedzić Garden Glow, który gwarantuje wspaniałe widowisko w postaci atrakcji świetlnych.

Dubaj dla wymagających

W Dubaju nie brakuje również muzeów (m.in. wspaniałe Muzeum Cywilizacji Islamskiej i Muzeum Sztuki) oraz miejsc o charakterze kulturowym. Warto wybrać się również do zjawiskowej dzielnicy zabytkowej Al Fahidi oraz zwrócić uwagę na liczne meczety, które znajdują się w całym mieście. Upalne popołudnia warto spędzić na jednej z dubajskich plaż, gdzie – poza plażowaniem w krystalicznie czystych wodach – popularne jest uprawianie różnych sportów wodnych i plażowych. Jeśli chodzi o Dubaj wiśnia Japonia z pewnością jest bardziej orientalna, jednak odrobiny egzotycznych wakacji zakosztujemy już po kilku godzinach lotu w Emiratach Arabskich.

Co warto zjeść w Dubaju?

Dubaj to również niezwykła kuchnia: znajdziemy tu wspaniałe dania mięsne i wegetariańskie. Mięsożercom z pewnością posmakują oryginalne jagnięce kebaby, a także aromatyczne gulasze pełne mięsa i warzyw. W wielu miejscach porozstawiane są duże grille, na których przyrządza się pyszne mięsa. Także kuchnia wegetariańska cieszy się w Dubaju dużą popularnością – znajdziemy tu różne rodzaje falafeli (kotlecików z ciecierzycy), a także pyszne, lekkie sałatki i pity wypełnione grillowanymi, doskonale doprawionymi warzywami.