Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2021 in Turystyka |

Najlepsze atrakcje Szczawnicy

Najlepsze atrakcje Szczawnicy

Szczawnica to położone w Pieninach urokliwe miasto, przyciągające miłośników górskich wycieczek, pobytu na łonie natury oraz wyjątkowego, lokalnego kolorytu. Znajduje się tu wiele atrakcji uwielbianych przez turystów, dzięki którym doskonale poznamy urok tej miejscowości – znajdziemy tutaj wiele wrażeń przyrodniczych, a także miejsca związane z historią miasta. Oto zestawienie lokacji, które warto odwiedzić podczas pobytu w Szczawnicy!

Pieniński Park Narodowy

To jeden z głównych wabików na turystów w omawianej miejscowości. Mimo wszystko, Pieniński Park Narodowy pozostaje cichy i spokojny, trafiając w gusta osób, które odstraszają tłumy turystów w sezonie ciągnące w kierunku Tatr. To doskonałe miejsce aby się wyciszyć, posłuchać szumu drzew oraz śpiewu ptaków i podziwiać piękno natury. Pieniny to niezwykle urokliwe góry, których atutem pozostają m. in. Wyjątkowe wodospady.

Spływ Dunajcem

To dla wielu turystów obowiązkowy element wizyty w Szczawnicy! Spływ Dunajcem gwarantuje niezapomniane wrażenia, oryginalny sposób spędzenia czasu oraz przede wszystkim niesamowite widoki, czekające na nas po obu stronach rzeki. To doskonały, aktywny sposób aby spędzić czas na łonie natury oraz podziwiać niepowtarzalną, górską przyrodę.

Cerkiew w Jaworkach

To wyjątkowy zabytek, utrzymany w stylu będącym połączeniem baroku oraz klasycyzmu. Wnętrze Kościoła św. Jana (obecnie jest to przybytek rzymsko-katolicki) robi wrażenie dzięki niesamowitemu wystrojowi, wyjątkowemu ikonostasowi oraz zapierającej dech w piersiach polichromii.

Stok Narciarski

Pieniny to także doskonałe miejsce dla fanów sportów zimowych. Podczas sezonu spędzimy tu niezapomniane chwile oddając się ulubionym aktywnościom. Jest to niezatłoczone oraz spokojne miejsce, w którym wraz z całą rodziną możemy cieszyć się urokami zimy.

Plac Dietla historyczny spot w Szczawnicy

Plac Dietla to wartościowe miejsce dla osób pragnących chłonąć górski klimat. To piękna lokalizacja o bogatej historii, która zachwyci nas utrzymaną w oryginalnym stylu architekturą. Znajduje się tutaj także wyjątkowa Pijalnia Wód Mineralnych w „Domu nad Zdrojami”.